Всесвітній день медичної сестри

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно він був заснований тільки в 1971 році.

«Лікар лікує, проте доглядає за хворим медсестра. Вона мусить підкріпляти пацієнта, котрий переживає труднощі як емоційного, так і фізичного характеру, дізнавшись, наприклад, про свою хронічну хворобу, або неминучу смерть. Потрібно стати матір’ю для хворої особи» (Кармен Хілмартін, Іспанія).

Безсумнівно, ця професія вимагає великої саможертовності. Медсестрам також потрібно боротися з виснаженням, бо вони працюють у постійному напруженні. Один з чинників цього — недостатня кількість працівників. Коли сумлінна медсестра через перевантаження не може належно доглядати за пацієнтом, напруження починає наростати. Намагання виправити ситуацію, працюючи без перерв та понаднормово, здавалося б, приносить ще більше розчарування.

Також в професії медсестри крім радості зустрічається ще багато труднощів. Тут недопустимі помилки! Медсестрі треба бути дуже-дуже уважною, коли роздає ліки, бере кров на аналізи, ставить крапельницю або просто перевертає хворого. Вона не має права помилитися.

Наша команда вітає медсестер з їх професійним святом та бажає побільше радостей у роботі, успіхів та гарних моментів що будуть мотивувати йти далі.