Встановлення фактів народження/смерті

Законом передбачено, що справи про встановлення факту народження або смерті особи на території, що непідконтрольна  державній владі України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду. Також, прийняте судом рішення підлягає негайному виконанню. Копію рішення може на руки отримати або заявник самостійно, або ж така копія надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження чи смерті.

Заява про встановлення факту народження може бути подано батьками, родичами, їх представниками або іншими законними представниками дитини в будь-який суд за межами території, що непідконтрольна  державній владі України, незалежно від місця проживання заявника.

Про основні особливості встановлення факту народження або смерті на території, що непідконтрольна  державній владі, оформлення документів і тонкощах цього процесу розповідав юрист проекту “Лінія життя з вірою в себе” під час проведення 08 вересня юридичного лікбезу для клієнтів проекту.

 

Захід відбувся в ході реалізації проекту “Лінія життя з вірою в себе” за фінансової підтримки БО “ВСЕУКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ЛЖВ” в рамках проекту “Зміцнення спроможності НУО у сфері інтеграції, реабілітації, підтримки та надання послуг внутрішньо переміщеним особам” за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *