Заняття “Мої сильні сторони”

Психіка людини, як і все в природі, підпорядковується її законам. Існує закон структури психіки людини – 1-й закон соціоніки:

Психіка – це чітко організована інформаційно-енергетична субстанція організму, яка забезпечує життєдіяльність людини і її адаптацію у зовнішньому середовищі. Має сильні і слабкі риси характеру – природну закономірну структуру, яка є вродженою і незмінною протягом життя.

За сильними сторонами людина намагається дати те, що може, – це її внутрішній потенціал, котрий вона реалізує. А за слабкими хоче взяти від інших те, чого їй не вистачає, – це її потреби, які їй необхідно задовільнити.
Сильні сторони – це позитивні риси характеру людини і її достоїнства, це ті якості, проявляючи які вона впевнена і компетентна. Слабкі сторони – це негативні риси характеру і те, що люди називають недоліками, проявляючи які, людина відчуває тривогу і невпевненість, внутрішній дискомфорт і напруження, що призводить до негативності, адже вона нервується й дратується, розгублюється, бо за ними важко діяти. Тут людина відчуває потребу у допомозі і порадах. Змінити цього ніяк не можна, крім того, щоб надавати перевагу позитивності, а отже, сильним рисам характеру.
Для успішної самореалізації треба знати і грамотно використовувати свої сильні сторони за покликанням, а також знати і визнати для себе слабкі риси характеру, задовольняючи власні потреби. Проблеми і нещастя людей полягають саме в тому, що вони помиляються щодо себе – не знають свої сильні та слабкі сторони, тобто переоцінюють одні і недооцінюють інші або й взагалі не знають себе і діють навмання. Звідси помилки у виборі професії, непорозуміння із друзями і близькими, інші проблеми і конфлікти, коли переслідують хвороби і відчуваємо себе нещасними, сприймаючи життя як тягар. Бо беремо на себе чужу роль, задіюються слабкі риси характеру. Тому й не дивно, що почуваємося кволо і виснажено.
30 вересня для клієнтів проекту відбулось інтерактивне психологічне заняття “Мої сильні сторони”. Учасники познайомились про закони соціоніки, діагностували свої сильні та слабі сторони, виробили алгоритм розвитку себе як повноцінної та унікальної особистості.
Захід відбувся в ході реалізації проекту “Лінія життя з вірою в себе” за фінансової підтримки БО “ВСЕУКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ЛЖВ” в рамках проекту “Зміцнення спроможності НУО у сфері інтеграції, реабілітації, підтримки та надання послуг внутрішньо переміщеним особам” за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *