ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ У ДІТЕЙ

Дуже важливо в затяжну весну слідкувати за здоров’ям дітей, адже вони знаходяться в зоні ризику. Зверніть увагу на поради лікаря Центру надання послуг для ВПО в місті Краматорську:

1. Щеплення. Протистояти вірусу можуть антитіла, які з’являться в організмі внаслідок того, що: 1) ви вже перехворіли; 2) ви зробили щеплення. Сучасні вакцини захищають від усіх варіантів вірусу грипу, актуальних на даний момент. Прищеплення від респіраторних вірусів у першу чергу рекомендується: дітям від 0,5 року до 2 років, людям старше 65 років, людям з хронічними хворобами та імунодефіцитом, вагітним. Прищепившись, ви не тільки вбережете себе, але і не зможете заразити іншу людину.
2. ГРВІ та грип – це хвороби, які потрібно лікувати, тому всілякі «народні засоби», як в профілактиці, так в лікуванні, – вельми сумнівні заходи, оскільки їх ефективність не доведена.
3. Маска. Головний канал передачі вірусу – ніс і рот. Носіння маски рекомендовано тільки для вже хворих, для здорових людей вона не потрібна.
4. Ще один канал передачі вірусу – руки. Навчіть дітей не чіпати своє обличчя, часто мити руки, користуватися вологими дезінфікуючими серветками.
5. Вологість повітря. Сухе тепле і нерухоме повітря – для вірусу найбільш сприятливе середовище. Вірус відразу втрачає свою активність в рухомому прохолодному і вологому повітрі. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі – обов’язкова умова профілактики ГРВІ у дітей. Не нехтуйте регулярними провітрювання і вологим прибиранням в приміщенні, де знаходиться більшу частину часу дитина. Оптимальна температура повітря -18-20 ° С, вологість 50-70%. Зволожувач для повітря в дитячій кімнаті вітається.
6. Збалансований раціон харчування – основа для формування міцного імунітету. Правильне харчування має на увазі щоденне споживання овочів і фруктів (сирих і термічно оброблених), злаків, м’яса, риби, молочних і кисломолочних продуктів. У щоденному меню вкрай небажаними є напівфабрикати, продукти з барвниками і некорисні снеки (чіпси, сухарики і т.д.).
7. Прийом спеціальних вітамінно-мінеральних комплексів, які забезпечують заповнення всіх необхідних організму мікро- і макроелементів, допоможе захистити дитину від вірусів.
8. Щоб уникнути прогресування захворювання і розвитку ускладнень, при перших ознаках хвороби звертайтеся до лікаря за місцем проживання або до лікаря нашого центру.


Довідки за телефоном – 067-466-46-09