Робоча зустріч щодо мінімальних стандартів

Важливим принципом діяльності більшості гуманітарних організацій є нейтральність. Відповідно, гуманітарні операції, як правило, зосереджені на ліквідації страждань потерпілого населення у короткостроковій і середньостроковій перспективі, принаймні шля- хом правдивого статистичного спостереження за картиною реальної ситуації, порятунку, надання першої допомоги, медичної допомоги, забезпечення питною водою, розподілу продуктів харчування, наметів, ковдр уразливим, бездомним або переміщеним особам; відвідування ув’язнених і контроль умов утримання у в’язницях, а також в цілому на ма- теріально-технічному забезпеченні і розподілі допомоги (наприклад, організації таборів біженців, реконструкції будівель і об’єктів інфраструктури, таких як мости, дороги).

Основними стандартами надання гуманітарної допомоги є Гуманітарна хартія та базові стандарти надання гуманітарної допомоги в умовах воєнного конфлікту; Мінімальні стандарти у сфері надання медичної допомоги; Кодекс поведінки Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і неурядових організацій (НУО) при наданні до- помоги у випадку стихійних лих і катастроф; Мінімальні стандарти щодо забезпечення тимчасовим житлом, організації розміщення і непродовольчої допомоги; Мінімальні стандарти водопостачання, санзабезпечення та сприяння дотриманню гігієни; Мінімальні стандарти освіти: готовність, програма, відновлення; Мінімальні стандарти продовольчої безпеки.

29 черня в Краматорську відбулась робоча зустріч представників локальних організацій щодо оперативного гуманітарного реагування в умовах ескалації конфлікту.

Було презентовано результати діяльності Центру надання послуг ВПО в Краматорську протягом 11 місяців, основних трендів щодо потреб ВПО та постраждалого населення в Краматорську, Дружковці, Слов’янську, Костянтинівці.

Також під час робочої зустрічі було обговорено необхідність оперативного вивчення ситуації та консолідації зусиль при наданні допомоги. Обговорили наявні інструменти  в роботі у співпраці з агенствами ООН.