Тренінг “Успішна фасилітація”

28-29 березня відбувся тренінг з фасилітації та побудови діалогу для волонтерів та активістів НУО Донецької області.

Вирішення конфлікту в цих районах стало нагальним питанням в українському суспільстві. Як ми можемо допомогти членам нашої громади уважно слухати і відверто говорити про конфлікт, не нашкодивши і не створивши відчуження? Цей тренінг був спрямований на розвиток вміння слухати та фасилітації з метою підвищення якості спілкування навколо цієї складної теми.

Більше десятка волонтерів, які виявили бажання працювати в мережі фасилітаторів для впровадження механізму ведення ефективного діалогу, взяли участь у тренінгу. Учасники отримали знання та відпрацювали вміння в області фасилітації, організації та проведення діалогу, а також розпочали процес формування мережі локальних фасилітаторів діалогу в звільнених районах Луганської та Донецької області.

Напрацюванням тренінгу став набір навичок і практик, що сприяють процесам відновлення життєдіяльності та примирення на пост-конфліктних територіях, підтримують процес повернення та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, налагоджують діалог між різними групами громадян та сприяють процесам примирення, підвищують рівень безпеки та відновлюють довіру до органів місцевої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів, допомагають вирішенню проблемних питань місцевих громад, забезпечують взаємодію із органами державної влади і самоврядування та сприяють мобілізації місцевих ресурсів для вирішення нагальних потреб місцевих громад.