Україна переходить на нові стандарти за рекомендаціями ВООЗ

5 червня 2019 року Міністерство охорони здоров’я Наказом №1292 затвердило новий клінічний протокол із застосування антиретровірусних препаратів для лікування та профілактики ВІЛ-інфекції.

Як повідомляє офіційний сайт Центру громадського здоров’я МОЗ України – новий клінічний протокол медичної допомоги – це клінічна настанова, обрана Міністерством охорони здоров’я України для її застосування на території України як клінічного протоколу без проходження процедури її адаптації. У даному випадку новий клінічний протокол є перекладом «Зведеної настанови із застосування антиретровірусних препаратів для лікування та профілактики ВІЛ-інфекції: рекомендації з позицій громадського здоров’я», розробленої Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Відтепер лікування інфекційної хвороби стане не лише ефективнішим, зручнішим, але й економічно-доступнішим. Використання практикуючими лікарями нового протоколу та впровадження сучасних дієвих підходів у веденні людей, які живуть з ВІЛ  сприятиме покращенню якості медичної допомоги, яка надається  таким людям, збільшенню рівнів охоплення лікуванням, покращення якості та тривалості їх життя.

За новим підходом, в якості основної схеми лікування використовуватиметься схема з долутегравіром. З цією діючою речовиною був розроблений комбінований препарат, який виробляє 9 компаній. Завдяки цьому вартість однієї дози препарату стала дешевшою в 6 разів та нині для України коштує 5 грн 40 копійок. Інноваційний комбінований препарат поєднує в собі декілька діючих речовин, а отже пацієнт може приймати лише одну таблетку раз на день. 

Новий протокол передбачає, що діагностування ВІЛ відтепер можливо лише 2 швидкими тестами різних виробників. Ця норма дасть змогу поставити людину на облік швидше, а отже швидше розпочинати лікування ВІЛ-інфекції та досягнути цілей Глобальної стратегії ЮНЕЙДС 90-90-90.